Barzoj Fragment Bistkupstwo

2009

Pohár města Litomyšle a Mistrovství Moravy ČMKU,

30. 8. 2009

 

Jako další ze závodů letošního roku nás čekalo Mistrovství Moravy a Pohár města Litomyšle, konané 30. 8. opět v Litomyšli. Takže jsme se znovu vydali do tohoto nádherného města, avšak tentokrát bohužel nezbyl čas na obdivování krás starobylého centra- závod byl totiž tentokrát odstartován dle časového rozpisu přesně, a tak již od rána jsme měli možnost pěkné podívané na závodní i licenční běhy pesanů všemožných tvarů, barev i velikostí, Pohár byl určen totiž i nechrtům a pesanům bez PP.

Areál skýtal možnost super výhledu po dráze, občerstvení s posezením je totiž umístěno na vyvýšené hrázi, a běhá se na travnaté louce pod hrází.

 

 

 Trať počínala v polovině kopce, stoupala do kopce, nahoře se prudce lomila a následoval seběh dolů, kde po další zatáčce a cílové rovince střapec končil svůj útěk.

 

 

stoupání do kopce - foto poskytla Marta Křapová


Nakonec se na startu po odhlášení několika jedinců sešli tři barzoji psi, a dvě feny.  Oba běhy jsme běželi ve složení: Fragment, Federer Silent Enigma, Allegro Dancer Earl ´s Legend. 

Napjatý start - foto Věra Dvořáková, CHS Mischenka

Jako obvykle měl Aginek nádherný start, rychlý a dynamický, celkem dlouho vedl závodní pole, ale pak začal ztrácet. To samé se odehrálo i v druhém kole, mám takový dojem, že pesan to přestřelí s nadšením, a pak mu ve finiši chybí síly. Nicméně tentokrát si i zakilloval, a rozhodčí asi ocenili jeho nadšení a rychlost, takže měl i slušné bodové ocenění, které v součtu stačilo opět na druhé místo a Res.CACT. Mistra Moravy vybojoval Feďa (Federer), který předvedl opravdu super výkon a loveckého ducha.

Tato neděle byla opravdu velmi příjemně stráveným dnem, počasí nebylo tak zabijácké, jako při minulém závodu, lidé byli v pohodě, a pesani taky. Organizačně se závod taky vyvedl, a vyhlašování cen paní Malátkovou nemělo chybu :-)

Fotky z akce naleznete v galerii k článku, děkuji Gwen, Věře Dvořákové, Martě a ostatním za použité foto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 
Stránky věnované barzojovi Fragmentovi Bistkupstwo