Barzoj Fragment Bistkupstwo

2009

Krása a výkon, Přívrat, 15. - 16. 8. 2009

Jelikož se naskytla možnost přihlásit se na akci Krása a výkon, kde se posuzují nejen exteriérové kvality, ale i výkonnost psa v coursingu, neváhali jsme, a v termínu 15. – 16. 8. jsme vyrazili do malebného prostředí obce Přívrat u České Třebové, kde se celá tato příjemná akce měla odehrávat.

V sobotu se konala klubová výstava Klubu chovatelů chrtů, výsledky z této výstavy se poté druhý den přičítaly k výsledkům coursingu a na základě toho pes mohl získat ocenění šampion pro krásu a výkon.  Nastoupili jsme do třídy otevřené v konkurenci šesti psů, posuzovala paní Ing. Petrusová.  Získali jsme nakonec ocenění V3, jediné, co bylo Agimu vytknuto, bylo světlejší oko, jinak se paní rozhodčí líbilo, jak je pes osvalený, a máme moc pěkný posudek.

Po výstavě jsme nastoupili i se psy na ubytování v autokempu v Litomyšli a vyrazili na oběd a procházku městem, jelikož jsme tuto akci pojali tak trochu jako dovolenou :-)


 

Tom a psi u kostela  

 

Já a pesani u kostela :-)

 

Aginek v zámeckém parku

 

V neděli se tedy konal coursingový závod, který měl prověřit i výkonnostní stránku psů. Na přejímku jsme dorazili včas, jaké bylo ale naše nemilé překvapení, když se počátek závodu neustále oddaloval a oddaloval, údajně prý z důvodu nespokojenosti rozhodčího s tratí – zdála se mu příliš jednoduchá. Naštěstí bylo kde trávit čas, ale zvyšující se teplota nevěstila nic dobrého. Nakonec jsme se přece jen dočkali, závod ale odstartoval až po jedenácté hodině. 

První náš běh, a na start se postavili tři barzojové – Vladimir a Vetorri z Palatinu a Fragment.

 

Za úžasný záběr startu děkuji Gwen


Start se jako vždy Aginkovi povedl, jenže hned po startu se nám psi ztratili za obzorem, neboť trať vedla do kopce a posléze pokračovala za kopcem, takže tři čtvrtiny závodu neměl člověk stojící na startu šanci vidět.  Nicméně jako první doběhl Vetorri, posléze jeho bratr a náš pes nikde. Tak jsem se ho  po chvíli jala hledat, nakonec se objevil, ale byl zmatený jak Goro před Tokiem :-) No nic, říkali jsme si, nebudou žádné body, ale posléze se situace vysvětlila – Vladimir se snažil svému rychlejšímu bratru pomoci, tak našeho psa vyšachoval z dráhy, jenže za to byl diskvalifikován. Takže jsme i se ziskem bodů pokračovali do druhého kola.

Obsazení druhého kola – Fragment, Vetorri, Allegro. Při druhém kole horko gradovalo, bylo mi těch psů vážně líto, říkala jsem si, ať je to už za námi. Lovecký pud ale překonal i nesmírné vedro, a opět jsme byli svědky krásného startu. Průběh tohoto kola však nebyl o nic klidnější, v polovině se přetrhlo lanko návnady, tak jsme, majitelky, musely naklusat do tratě, pochytat psy, a znovu odstartovat. Po druhém startu se psi nemohli chytit, neviděli střapec, nakonec si jej Agi jako první všiml a rozpálil to jako kulový blesk za střapcem, jenže z kopce se rozběhl takovým způsobem, že dole málem nestačil zabrzdit. Finiš byl v kopci, jenže to byl pes tak hotový, že akorát dorazil k nám a na víc se nezmohl. Killoval Vetorri, takže se stal i zaslouženým vítězem nejen závodu, ale i celé Krásy a výkonu v barzojích. Náš Fragment měl i za druhé kolo slušné body, takže skončil druhý v coursingu s Res.CACT a druhý i v Kráse a výkonu. 


Aginek unavený s medailí (foto rasaja)


Myslím, že na jeho první závod to byl moc pěkný výkon, ale příště si rozmyslím, zda se takové náročné akce účastnit v takovém nevhodném počasí. I když se nám na místě velmi líbilo, a akce nás rozhodně nezklamala.

Foto naleznete ve fotogalerii, také je k nahlédnutí posudek z výstavy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 
Stránky věnované barzojovi Fragmentovi Bistkupstwo