Barzoj Fragment Bistkupstwo

Rodiče a předkové

Fragment Bistkupstwo se narodil 9.8.2007 v CHS Bistkupstwo matce Apurvě Bistkupstwo.
Apunka je velice pěkná bílá fenka s šedými plotnami, s krásnou elegantní hlavou a úžasným pohybem, pro který byla již mnohokrát rozhodčími chválena a ceněna. Ze svého pobytu ve Švédsku si přivezla titul Švédského a Norského šampiona, Swedish winner 2005 a množství CACIBů, BOBů
a dalších, po návratu zpět získala tituly polského a slovenského šampiona. Pyšní se i Interchampionem.
Více o Apu na stránkách CHS Bistkupstwo.

Apurva Bistkupstwo - foto z pobytu ve ŠvédskuApurva pochází ze spojení Polly z Palatinu Moravia a Avanturin. Pollynka
je dnes už babičkou, je však stále aktivní a nikdy neopomene počastovat pánečky nebo návštěvu svým nezaměnitelným způsobem - úsměvem, který úspěšně předává potomkům dál, a tak ho zdědil i Fragmík.

Polly z Palatinu Moravia ve věku 9 a půl rokuDědečkem Fragmíka je známý pes, ruský import Avanturin, Interšampion, šampion Ameriky, ČR, Polska, Slovenska a Maďarska, jehož rodokmen se váže přes legendárního Aldebarana de Nobile Veltrus (Ch Ruska, Běloruska, Lotyšska, Gruzie a Bulharska) až na legendami opředený psinec Peršinskaja achota, ve kterém byli odchováni psi, kteří později definovali základní a nejušlechtilejší typ barzoje, Peršino.

AvanturinVelikij Bonapart iz Razdolia, otec Fragmíka, je v současnosti jedním z nejúspěšnějších psů Pobaltí, a s tituly litevský, lotyšský, estonský a baltický šampion je skvělou reprezentací ruské CHS Iz Razdolia v zahraničí.
V posledních několika letech se v každoročním hodnocení nejlepších psů Lotyšska dokázal zařadit na přední příčky, stejně jako v letech předtím jeho neméně úspěšný otec Michelangelo Hegerova.

Velikij Bonapart  iz Razdolia - Bonja, ve věku šesti let
Apurva a Bonapart - krytí v LotyšskuMatkou Bonjy a tedy babičkou Fragmíka je ruská šampionka Chernaya Polnoch iz Razdolia. Jak již jméno napovídá, jedná se o černou fenku, po které má zřejmě Fragmík svou barvu. Polnoch nosí titul Interchampion, Ch Ruska, Ukrajiny a Běloruska.

Chernaya Polnoch iz RazdoliaOtcem Bonjy je Michelangelo Hegerova, velice úspěšný pes, za což hovoří mimo jiné tituly lotyšského, litevského, estonského, baltického, běloruského a ruského šampiona.

Michelangelo Hegerova - Mickey
Fotografie psů byly použity se souhlasem CHS Bistkupstwo, CHS Cars Ivans ( Bonapart a Mickey) a CHS Iz Razdolia (Chernaya Polnoch).

All photos of dogs were used with a permission from kennels Bistkupstwo, Cars Ivans and Iz Razdolia.

 
Stránky věnované barzojovi Fragmentovi Bistkupstwo