Barzoj Fragment Bistkupstwo

Výstavy 2008

NVP Ostrava, 12.4.2008

Naše první výstava, jak já, tak i Agiš jsme poprvé stanuli ve výstavním kruhu.

Zpočátku jsem byla mírně nervózní, nicméně pak jsem si řekla, že pokud budu já nervózní, tak se tento stav přenese i na psa a může to dopadnout neslavně, takže jsem si vybrala raději ten klid. 

Na výstavu jsme se vydali brzy ráno, přece jen, máme to celkem daleko, tak ať pak nemeškáme. Avšak nějaké uzavírky v centru Ostravy způsobily, že jsme trošku bloudili, a já už to viděla bledě, ale nakonec jsme výstaviště našli a celkem v dobrém čase dorazili do pavilonu. Všude kolem spousta psů a pachů, a Agišek tedy nevěděl, kam se dřív obrátit.

Našli jsme kruh, určený pro barzoje, a také místečko na rozložení věcí. Setkali jsme se s paní Lídou Zapletalovou, která přijela ukázat Wolfi (Borscana Wolverine). Fragmík byl z Wolfi na větvi, a protože byl zvyklý si s ní hrávat, pokoušel se o to i nyní, ale Wolfi pro jeho skotačení neměla moc pochopení a dala mu to najevo. To však Agiho nemohlo odradit:-)

S Wolfi u kruhu

 

Byl čas na vyzkoušení výstavního kruhu. Měla jsem trošku obavu, že Agi bude mít strach z takového prostředí, ale naštěstí mě nezklamal, a v kruhu se podle mého názoru cítil dobře. Všechno si pečlivě očichal, i psy, kteří si zkoušeli s námi zároveň, a pak jsme se dali do běhání. Myslím, že napoprvé nám to šlo docela dobře, i když vím, že ve třídě dorostu, kam jsme spadali, se bezchybný pohyb neposuzuje nijak přísně a chyby takto mladých psů se neberou nijak tragicky. I přesto jsem chtěla, abychom měli všichni z naší první výstavní prezentace pěkný pocit.

Po afghánských chrtech jsme přišli na řadu, jako jediný zástupce třídy dorostu byl Fragmík prvním z předvedených barzojů. Posuzoval p. František Bouček, a jako první jsme se postavili do postoje, a provedla se kontrola zubů, prohmatání a celkové hodnocení exteriéru. Pak jsme běhali kolečko, no a následoval běh po úhlopříčně položeném koberci, kdy rozhodčí posuzuje pohyb psa z čelního a zadního pohledu. K běhání je nutno říci, že jsem doufala, že neupadnu já nebo i pes, protože koberec byl použit jen částečně a zbytek podlahy byl tvořen pouze hladkým povrchem, nicméně šlo to dobře. Na úhlopříčce se Agišovi moc nechtělo běžet, ale nakonec zaběhl, i když asi ne ukázkově. Ale byla jsem ráda, že to tak pěkně zvládl. Poté následovalo ještě další poněkud kratší posouzení v postoji, no a potom už sdělení výsledku a předání diplomu a ostatních písemností. Dostali jsme balíček pamlsků, z čehož měl mladej asi největší radost. A já ji měla z toho, že naše první výstava dopadla dobře. Odnášíme si ocenění VN 1 a moc pěkný posudek.

Na posuzování se mi také líbilo, že se pan rozhodčí optal na věk psa, a dle toho jeho stav také posuzoval.

V kruhu

Dojmy z první výstavy byly tedy velice pozitivní nehledě na to, že jsme se tu setkali se známými i neznámými příznivci nejen plemene, ale psů vůbec, a už se těšíme na další výstavní zkušenost.

Více fotografií z NVP Ostrava naleznete ve fotogalerii,

posudek pak v sekci Výsledky a posudky.

 Katka

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
Stránky věnované barzojovi Fragmentovi Bistkupstwo